Конспект інтегрованого заняття “Скоро сонечко пригріє , потечуть струмочки…”
(мовленнєвий розвиток , сенсорний розвиток, художньо-продуктивний розвиток (конструювання)
Тема 1. Показ на фланелеграфі авторської казки “ Як Зима з Весною зустріли
Мета: учити дітей зосереджувати увагу на змісті твору, активізувати мовленнєву діяльність дітей промовлянням окремих слів і фраз , учити відповідати на запитання розвивати силу голосу через наслідування.
Тема 2: Дидактична гра “ Пускання кораблика “ Мета : нагадати дітям властивості паперу ( м’який , поки не розмокнув , не тоне).
Тема 3 Аплікація Кораблик .
Мета : учити дітей складати ціле зображення з окремих елементів , закріпити назву геометричної форми (трикутник ).
Обладнання : папір , заготовки для аплікації з кольорового паперу, пазли з геометричних фігур.
Хід заняття
(Діти сідають півколом на стільчики. Вихователь сідає навпроти.)
Вихователь. Діти послухайте розмову між Зимою та Весною а я покажу вам цю історію на фланелеграфі.
Якось каже Зимі Весна:
-Сестро тобі пора!
А Зима Весні у відповідь :
-Ні ! Ні! Ні !
Каже Весна тоді :
-З даху капає вода ?
-Так ! Так ! Так !
-Тануть гірки у дворах?
-Ах ! Ах ! Ах !
-А на річці тріснув лід ?
-Ось так ! ( читаю вірш іще раз і ставлю запитання )
Зима хотіла йти ? ( Ні. ) З даху що капає? (Вода .) Що на річці тріснуло? (Лід.) Правильно , молодці !
( проводжу із дітьми дослід щодо властивостей паперу та його взаємодії з водою.)
Діти , а хочете я зроблю вам кораблик ? ( Так.) Що у мене в руках ? (Аркуш паперу.) Правильно. Який він , торкніться його? (М який.) А якого він кольору? (Білого.) Спробуйте зім’яти аркуш. (Діти по черзі мнуть аркуш, переконуючись , що він мнеться.) Тепер я зроблю кораблик з паперу , а ви подивитесь .(Роблю кораблик і пропоную його пустити в ємність з водою.)
Що робить кораблик? (Пливе.) Він не тоне , тому що він зроблений з паперу – паперовий . Який кораблик? (Паперовий.) Правильно .Давайте його залишимо на воді , а потім подивимось , що з ним станеться .
(проводжу роботу з конструювання.Діти сідають за столи , де попередньо підготовлені для кожної дитини в тарілочці по одному квадрату і по три трикутники.Показую на фланелеграфі , як складати кораблик.)
Вихователь : Зараз ми з вами зробимо кораблик з геометричних фігур .(Показую геометричну фігуру – квадрат.) Як називається ця фігура ? (Квадрат. ) Правильно . У квадрата є кути . ( Показую. ) Біжить пальчик, уколовся , далі біжить , знову уколовся , далі біжить - уколовся , далі біжить - знову уколовся . ( Кладу квадрат на фланелеграф. Потім показую трикутник.) Яка це фігура ? ( Трикутник .) У трикутника є кути? ( Так .) А якого він кольору ? ( Червоного .) Квадрат якого кольору ? Правильно , теж червоного .Беремо трикутник і приставляємо до квадрата з одного боку , беремо інший і приставляємо з іншого боку . От і вийшов у нас човник .(Показую синій трикутник.) А цей трикутник якого кольору ? ( Синій .) Правильно . Цей трикутник буде вітрилом . Приставляємо його до квадрата вгорі . Ось який гарний човник вийшов ! Пливи , човнику !( діти самостійно під моїм наглядом викладають зображення човника з геометричних фігур .)
Ось які гарні човники у вас вийшли. Дуже красиві . Молодці !
|