Конспект інтегрованого заняття в старшій групі «Ялиночка»
Мета:сприяти становленню суб єктивно-ціннісного ставлення до тваринного та рослинного світу лісу ;розвивати конструктивне , вербальне , просторово-образне мислення , уяву ;розширювати й поглиблювати знання дітей про хвойні дерева, будову дерева, ознайомлювати з нетрадиційним способом малювання посипання сіллю, розвивати емоції й міміку; учити радіти з результатів роботи.
Матеріали:картина «Хто як зимує?»; зображення хвойних дерев; аркуш, фарба, волога гнчірка, серветка, сіль, вода для миття пензля.
Хід заняття
1. Створення позитивного настрою.
Вправа «Здрастуй!»
Здрастуй, сонце золоте!
Здрастуй, небо голубе!
Здрастуй, деревце мале!
Здрастуй, чистий білий сніг!
Привітала я вас усіх!
(Діти виконують нахили уперед, начебто кланяються один одному, вітаючись.)
2. Мотивація діяльності.
— Скажіть, будь ласка, яка зараз пора року? Як ви здогадалися?
— Які опади найчастіше бувають узимку? Що можна сказати про сніг?
— Чим вкриваються річки й озера узимку? Який буває лід?
— Назвіть, будь ласка, зимові місяці.
- Розглядання картини «Хто як зимує?»
Бесіда за принципом «Закінчи речення»
– Але, що це? Падає сніг з ялинової гілки.
Зірвала шишку і ласує спритна … (білка).
Як називається будинок у білки? … (дупло).
Вдалині промайнула руда і пухнаста … (лисиця).
Вона поспішає в свою теплу … (норку).
А під ялинкою, у заметі сховався …(заєць).
Він поміняв свою шубку, але навіщо він це зробив? … (щоб бути непомітним, невидимим).
А де будинок у зайця? … (під кущем).
Що їсть заєць взимку? … (кору з дерев).
Ходять, нишпорять, що шукають сірі … (вовки).
Як називається будинок у вовка? … (лігво).
Спить під заметом міцним сном клишоногий … (ведмідь).
Чому він спить? … (немає їжі).
– У всіх звірів є свій будинок.
А навіщо потрібен будинок? … (жити, ховатися від негоди, відпочивати).
Висновок: значить ліс для звірів – це рідний і улюблений будинок.
– А як ви думаєте, ліс потрібен тільки звірам і птахам? А людям ліс потрібен? Навіщо? (Збирати гриби, ягоди, відпочивати, кататися на санках, на лижах, подихати свіжим повітрям та милуватися красою лісу).
Ось і я гуляла по нашому лісі, дихала свіжим повітрям і милувалася деревами, які вони гарні взимку, в снігових шапках і шубках. А найбільше мені сподобалося одне дерево. А яке, відгадайте:
Що ж це за дівчина?
Ні швачка, ні майстриня
Нічого сама не шиє,
А в голках круглий рік.
(Ялинка)
— Як виглядають дерева взимку? (Тихі, замріяні, вкриті снігом, як ковдрою, одягнені в снігові шуби, дрімають під сніжною ковдрою.)
Давайте послухаємо історію про ялинку.
Зібралися лісові тварини на галявину до ялинки, щоб прикрасити Її. Аж бачать — дроворуби зібралися рубати дерево. Лісові жителі прогнали дроворубів і встигли порятувати ялинку. Якби ж усім ялинкам так щастило! Як було б гарно. А в оселях нехай стоять собі штучні деревця або намальовані. А якщо хтось іще не вміє малювати ялинку, ми навчимо!
4. Фізкультхвилинка «Під снігом»
На ялинку сніг спадав, (Присідання.)
Голочки їй лоскотав, (Згинання пальчиків.)
Гілочки додолу гнув, (Нахили до кожної ноги.)
В білу шубку загорнув, (Імітація з махами рук.)
Щоб ялинка мила
Спала, не тремтіла. (Імітація.)
5. Образотворча діяльність.
— Сьогодні ми з вами виконаємо цікаву роботу намалюємо ялинку, але з використанням нетрадиційної техніки малювання посипання сіллю.
Виконання роботи:
– Розташувавши вертикально аркуш, знайдіть його серединку.
– Малюємо ялинку
– Доки фарба не висохла, посипати малюнок сіллю, яка надасть роботі зернистості
6. Рухлива гра «Ялинка».
Одна дитина стоїть в середині кола та тримає в руках бубон.
Вихователь з дітьми стають в коло обличчям до «ялинки» і виконують відповідні рухи, проказуючи:
Ой, ялинко зелененька,
Ти була колись маленька,
А тепер ти ось яка-
І висока , і струнка.
Ось така, ось така-
І висока, і струнка.
Біля тебе ми, ялинко,
Заспіваєм пісню дзвінко,
Візьмем руки у бочок,
Затанцюєм гопачок.
Ялинко, пограй з нами!
«Ялинка» з бубном стає між двома дітьми. За командою діти оббігають коло в протилежні сторони. Хто перший підбігає і вдаряє в бубон – той переможець.
7. Перегляд та обговорення дитячих робіт.
Виставка дитячих робіт. Діти розповідають про свої роботи. Вихователь дякує дітям за малюнки і відзначає, що кожен зміг створити неповторний образ ялинки.
|