Конспект заняття з розвитку мовлення в 2-ій молодшій групі
Тема: «На допомогу лісовим звірятам»
Програмовий зміст:
Зв’язне мовлення: продовжувати вчити описувати дику тварину, вчити розрізняти частини тіла,розвивати вміння запам’ятовувати окремі віршовані рядки вчити дітей розмовляти чітко, зрозуміло, не поспішаючи, достатньо голосно. Підтримувати й розвивати діалогічне мовлення дітей.
Привчати дітей розповідати словами про те, що вони бачать. Вчити відповідати на запитання дорослого (Хто це? Що робить? Який? Яка) розповідати за картинкою або про бачене двома-п’ятьма фразами.
Словник: збагачувати словник прикметниками що характеризують особливості зовнішнього вигляду та повадки . Розвивати здатність слухати і розуміти мову дорослого, звернену до всіх дітей.
Вводити в активний словник дітей слова ввічливості та узагальнюючи слова (українською мовою). Вчити вживати узагальнюючи слова: “тварини”, «дикі тварини».
Вчити звуконаслідувальним словам: “кап-кап”, “та-та-та” тощо.
Активізувати словник дитини знайомими словами «доброго ранку», «до побачення», прикметниками, що характеризують величину предмета, колір, смак, форму.
Звукова культура: Розвивати мовленнєве дихання вчити робити видих через рот плавно та протяжно, уміння промовляти слова з різною силою голосу. Вправляти у правильній вимові шиплячих, свистячих та сонорних звуків. Розвивати інтонаційну виразність мовлення. Вправляти дітей у звуконаслідуванні.
Граматика: вчити відповідати на запитання який?, яка?
Матеріал та обладнання: Листочок з завданням, ялинки, дерева, іграшка зайця, ведмедя, ілюстрація (фотокартка) їжачка, муляжі овочів та фруктів,кошики, плоскі кошики кольорові,гриби кольорові до гри, д/г «Великому – велике ,маленькому-маленьке», «Хто,що це?», «Доберімо за кольором».
Хід заняття
1.Сюрпризний момент
В: Подивіться дітки що це в нас на підвіконні, до нас залетів осінній листочок, але він не простий на ньому щось написане. До нас пишуть звірята з лісу, вони просять нас завітати до них та допомогти їм підготуватись до зими. Допоможемо звірятам?
Вирушаємо в подорож на поїзді:
Ми з вами їдемо на потязі, давайте покажемо як їде потяг: чух-чух-чух, ту-ту-у-у.
Ось ми з вами приїхали в ліс, а коли на вулиці маленький морозець, то в нас з ротиків іде …(пар), давайте подивимось чи є морозець (дмухаємо).
Давайте уявимо собі як ми гуляємо по лісі і в нас під ногами шарудить листячко (ш-ш-ш) промовляємо та тремо долоні.
Дітки, що ви тут бачите?
Дерева. Які вони? (зелені, маленькі, високі)
Вони одинакові? (ні)
Скільки великих? (одне)
А маленьких? (багато)
Хто сховався під ялинкою?
Добрий день зайчику! Ти нас кликав до себе, ось ми і прийшли. А чому ти такий сумний? (Каже мені на вушко) Діти, а зайчик хоче з вами погратися, давайте ми пограємо з зайчиком.
2.Р\гра «Зайчики сіренькі сидять»
Вих-ль: Зайчик який? (довговухий) чому ти плачеш?
А я здогадалась, він назбирав моркви і розсипав. Дітки, морквинки однакові? (ні, великі та маленькі)
3.Д.Гра «Великому – велику, маленькому-маленька» (морква)
Давайте допоможемо зібрати, великі великому, а маленькі маленькому (робота дітей).Зайчик просить нас допомогти правильно поділити моркву між його друзями. Молодці дітки, зайчик дякує вам. Тепер зайчик не буде голодний, зможе і своїх друзів почастувати.
До побачення зайчику. Вирушаємо далі.
Знаходжу записку-прохання від їжачка, бо йому вже час впадати у сплячку, їжачок залишив нам свою фотокартку.
«Без стежинок та доріжок по лісу крокує їжак
Гриб несе великий, фиркає. Ось так….(коротке [Ф])
Діти, давайте розглянемо фотокартку їжачка, ми його запам’ятаємо та вгадаємо коли він навесні прийде до нас в гості.
Їжачок який?
Яка в нього мордочка, очі?
що він робить?
що в нього на спинці?
що ви знаєте про їжачка?
Молодці малята, а ви знаєте що їжачок покликав нас на допомогу щоб ми йому допомогли з його урожаєм він зібрав урожай, але корзинки впали та перемішались, давайте допоможемо йому, складемо овочі в одну корзинку, а фрукти в іншу (під час сортування).
в мене яблуко яке?
а в тебе?
4.Артикуляційна гра
Ах як смачно
Ось.. (яблуко)
ми кусочок відкусили (широко відкрили рот,клац)
Пожували та-та-та-та (жуємо, та-та та-та)
Проковтнули АМ! (широко відкрили рот Ам)
Дуже смачноно (глибоко вдихнули)
Ароматно –АХ (Видих)
Дивовижно приємно. (облизати нижню и верхню губу)
Попрощались з Їжачком
Діти, подивіться, що це за сліди? До кого вони нас приведуть? Йдіть за мною. Ось ми і прийшли. Ці сліди привели нас до ведмежої барлоги.
Поки ми з вами йшли, ведмідь почав готуватись до зими погляньте ведмедик заготовляє грибочки давайте йому допоможемо (поділити гриби на плоскі кошики за кольором, при цьому вказуючи колір).
О які молодці, а тепер як ми допомогли ведмедику в нього залишився час щоб пограти з нами.
5.Рухлива гра «У Ведмедя в борі»
Тепер тихесенько повертаємось до групи нехай ведмедик готується до сну нехай спить, аж до весни.
6.Підсумок заняття
Дітки, а ви підійдіть до мене, тільки тихесенько, щоб не розбудити Ведмедика, скажіть мені, будь ласка, куди ми ходили? Кого бачили? Що вам сподобалось?
А мені сподобались ви, бо були слухняні, уважні, турботливі. Нагодували звірят, пригостили Зайчика, Їжачка, допомогли Ведмедику. Я гадаю, що ви сподобались Лісовим мешканцями. Хто пам’ятає як називаються тварини які живуть в лісі «Дикі тварини», вони вам дуже вдячні за все. Настав час повертатись до групи.
Давайте попрощаємось з Лісовими мешканцями, з гостями. До побачення. (повертаємось до групи на потязі; Чух- чух –чух.)
|